BJ57B - STOCKHOLM
VÄLKOMMEN
HJÄRTA HJÄRNA MUSKLER
S - I © 2020
downward pointing arrow

Om oss

Springtime–Intellecta är en bred och stark kommunikationsbyrå. Vi är generalister med spetskompetens. Vi har strategisk kompetens, kreativ höjd och kraft att genomföra. Vår djupa kunskap om samhället gör att vi har en särskild förmåga att navigera i en komplex samtid. Och peka ut riktningen för framtiden.

Vi tror på kommunikationens kraft att förändra. Vi tror att det med kraften också kommer ett ansvar, för oss och för våra kunder. Ett ansvar att agera öppet, ärligt – och för det goda samtalet. Tillsammans kan vi påverka vår samtid och framtid till det bättre.

Vill du veta mer

Vill du veta mer om oss, vad vi kan och hur vi jobbar? Behöver du hjälp med redaktionell eller finansiell kommunikation, PR och marknadskommunikation? Funderar du över digitalt, analogt eller socialt innehåll? Digital strategi eller appar? Opinionsbildning eller public affairs? Varumärkes- eller hållbarhetsarbete? Kriskommunikation? Eller kanske något helt annat? Hör av dig till oss om du är det minsta nyfiken så berättar vi mer!

Alexandra Kindblom, VD
+46 70 735 14 63
alexandra.kindblom@springtimeintellecta.se

Hampus Brynolf, Vice VD
+46 70 873 33 34
hampus.brynolf@springtimeintellecta.se

Tina Candell, Säljchef
+46 725 48 97 00
tina.candell@springtimeintellecta.se

Springtime–Intellecta består av mer än 60 unika individer, tillsammans bildar vi en oslagbar helhet.
Kontakt

Alexandra Kindblom

VD och rådgivare
070 73 514 63
alexandra.kindblom@springtimeintellecta.se

Andreas Ericson

Skribent, redaktör och rådgivare
072 558 47 00
andreas.ericson@springtimeintellecta.se

Andreas Rost

Utvecklare / Projektledare
070-912 82 64
andreas.rost@springtimeintellecta.se

Anna Strömberg

Chef Redaktionellt och Digitalt / Strateg
070 299 24 12
anna.stromberg@springtimeintellecta.se

Bengt Wennerström

Rådgivare/ Utvecklare/ Projektledare
070-230 86 63
bengt.wennerstrom@springtimeintellecta.se

Birgitte van den Muyzenberg

Redaktör, skribent, översättare
Birgitte.muyzenberg@springtimeintellecta.se

Capri Norrman

Art director
capri.norrman@springtimeintellecta.se

Carina Winelid

Art director
carina.winelid@springtimeintellecta.se

Charlotte Tåhlin

Kommunikationsrådgivare
070-764 04 57
charlotte.tahlin@springtimeintellecta.se

David Grossman

Rådgivare, skribent, medietränare
070-888 45 65
david.grossman@springtimeintellecta.se

Elin Jansson

Rådgivare och skribent
073-525 22 89
elin.jansson@springtimeintellecta.se

Eric Molander

Operativ projektledare
070 727 26 01
eric.molander@springtimeintellecta.se

Erik Hörnkvist

Redaktör/Skribent
070-649 63 41
erik.hornkvist@springtimeintellecta.se

Frida Holmström

Webbutvecklare
0738513803
frida.holmstrom@springtimeintellecta.se

Isabel Johannesson

Digital projektledare och strateg
070-740 50 51
isabel.johannesson@springtimeintellecta.se

Kathryn Kaas

Projektledare/AD
073-310 99 42
kathryn.kaas@springtimeintellecta.se

Linus Areng

Digital strateg / UX
073-527 33 21
linus.areng@springtimeintellecta.se

Madelene Johansson

Webbredaktör
madelene.johansson@springtimeintellecta.se

Magnus Klintström

Grafisk formgivare
070-975 99 27
magnus.klintstrom@springtimeintellecta.se

Magnus Thorén

Rådgivare och varumärkesstrateg
070-796 13 89
magnus.thoren@springtimeintellecta.se

Maria Kans

Projektledare & rådgivare
+46 709 10 17 17
maria.kans@springtimeintellecta.se

Mattias Boström

Skribent
mattias.bostrom@springtimeintellecta.se

Rebecka Falk

Strategisk kommunikatör
rebecka.falk@springtimeintellecta.se

Rickard Waldenström

Rådgivare och strateg
073-300 46 00
rickard.waldenstrom@springtimeintellecta.se

Susanna Kull

Rådgivare och skribent
070-814 70 16
susanna.kull@springtimeintellecta.se

Susanna Sköld

Skribent och digital strateg
070-912 82 67
susanna.skold@springtimeintellecta.se

Susanne Glennegård

Projektledare
070-818 07 24
susanne.glennegard@springtimeintellecta.se

Tina Candell

Sälj- och marknadschef
072-548 97 00
tina.candell@springtimeintellecta.se

Tomasine De Geer Tegnér

Projektledare
+46 706 61 93 90
tomasine.tegner@springtimeintellecta.se

Ylva Ytterborn

Projektledare och strateg
070-422 05 65
ylva.ytterborn@springtimeintellecta.se

Kontakta oss

Besök och leveranser:
Birger Jarlsgatan 57 B, 4tr
113 56 Stockholm

Postadress:
Springtime–Intellecta AB
Box 19063
104 32 Stockholm

Telefon & mail:
010-212 20 00
info@springtimeintellecta.se

 

Vi är del av något större

Tillsammans med våra systerbyråer bildar vi Sveriges största kommunikationsgrupp – H&H Group.

Jobba hos oss